W niedzielę wieczorem położna ze Szczytna powiadomiła policję o pijanej kobiecie, mieszkance jednej z okolicznych wsi która zaczęła rodzić dziecko. – Pracownica szpitala wyczuła woń alkoholu od pacjentki. Dlatego kobiecie pobrano krew do badań na zawartość alkoholu. Okazało się, że jest pijana. Miała 2.4 promila – mówi  jeden z policjantów.

Po porodzie zbadano też chłopca, który przyszedł na świat ok. godz. 23. Był jeszcze bardziej pijany niż jego matka. Badania wykazały, że noworodek ma 2,5 promila. Dziecku podano glukozę. – Jego stan zdrowia nie jest zły – mówi Piotr Korczakowski z komendy powiatowej policji w Szczytnie.

Matka noworodka tłumaczyła policjantom, że ok. godz. 15 konkubent poczęstował ją szklanką piwa. – Więcej alkoholu nie piłam. Nie brałam też żadnych innych środków – zapewniała.

Funkcjonariusze wszczęli już postępowanie dotyczące narażenia życia i zdrowia noworodka. Na razie matka nie usłyszała zarzutów.

O całej sprawie powiadomiony zostanie też sąd rodzinny oraz gminny ośrodek pomocy rodzinie. Sąd będzie musiał zdecydować, czy noworodek będzie mógł być oddany kobiecie pod opiekę. W ub. roku straciła ona prawa rodzicielskie do piątki innych swoich dzieci.  – Podobne sprawy jak ta zdarzają się u nas bardzo rzadko. Ja dotąd nie słyszałem o podobnym przypadku urodzenia tak pijanego dziecka – mówi Piotr Korczakowski.