Reklama
Rozwiń
Reklama

Rozmowa z Ryszardem Terleckim: Odsuniemy sędziów TK, którzy nie stosują się do prawa

– Mamy kolejne pomysły na rozwiązanie sporu wokół Trybunału – mówi wicemarszałek Sejmu z PiS Ryszard Terlecki

Aktualizacja: 31.08.2016 13:37 Publikacja: 30.08.2016 17:59

Ryszard Terlecki

Ryszard Terlecki

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Rzeczpospolita: W środę w Warszawie odbywa się zwołany z polskiej inicjatywy szczyt parlamentarny. Biorą w nim udział delegacje z 12 państw europejskich, które nie są członkami UE, m.in. z Turcji, Ukrainy, Białorusi. Czy jest to nowa polska propozycja na unijną politykę sąsiedztwa?

Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu: Szczyt parlamentarny w Warszawie jest okazją do rozmów, które poprzedzą dyskusję wewnątrz UE o jej przyszłości, w tym o ewentualnych zmianach w umowach czy nawet traktatach unijnych. Ich celem ma być uregulowanie na nowo kwestii przystępowania krajów do UE bądź nawiązywania przez nie partnerskich relacji z Unią.

Pozostało jeszcze 92% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Kraj
Znów gorąco przed 11 listopada w Warszawie. Marsz Niepodległości 2025 pod znakiem zakazów i napięć
Kraj
Dworzec Centralny w Warszawie zamknięty na 8 dni. Przewodnik dla pasażerów. Jak pojadą pociągi?
Kraj
Czy Rafał Trzaskowski pójdzie w Marszu Niepodległości? Prezydent Warszawy odpowiedział
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Kraj
Polska 2050 nie wskaże kandydata na wiceprezydenta Warszawy. „Najpierw zmiana polityki”
Reklama
Reklama