Pomysłodawcą akcji jest ks. Rafał Jarosiewicz z fundacji SMS z Nieba. Duchowny w przeszłości organizował organizował wielotysięczne rekolekcje na Stadionie Narodowym.

Ksiądz w rozmowie z Onetem powiedział, że pomysł postawienia ogromnego billboardu zrodził się kilka lat temu, a teraz otrzymał zgodę na postawienie baneru przy jednej z głównych autostrad w kraju. Wcześniej kilkukrotnie spotkał się z odmową.

- Niewierzące panie cierpią często jeszcze bardziej, gdy zagłuszony ból się odzywa. Jako ksiądz, do którego przychodzą kobiety zdruzgotane tym, co zrobiły, abortując swoje dziecko, prosząc, aby przestrzegać młode dziewczyny – nie chcę ich zostawiać samych. Skoro tak wiele medialnych koncernów na ten temat milczy i boi się – wychodzę na ulicę! Dlatego zorganizowaliśmy zrzutkę na tą inicjatywę, aby mogli się w nią włączyć także Ci, którzy znają problem, a dziś są marginalizowani i usunięci z przestrzeni publicznej - tłumaczy duchowny.

Pomysłodawcy nie informują, gdzie stanie billboard. Zapowiadają, że jeżeli uda się zrealizować cel, będzie go mogło zobaczyć nawet 5 mln kierowców