Reklama

Lech Wałęsa: Pokazaliśmy brak wyrobienia i chamstwo

- Przemówienie Donalda Trumpa w Warszawie było dobre, ale on to robił dla siebie. Niestety, pokazaliśmy wczoraj też brak wyrobienia i chamstwo - mówił Lech Wałęsa w rozmowie z Onet.pl

Publikacja: 07.07.2017 11:40

Lech Wałęsa i Rudolph Giuliani

Lech Wałęsa i Rudolph Giuliani

Foto: AFP

Wałęsa nie zgadza się z opinią m.in. Donalda Tuska, że wizyta Trumpa w Polsce jest sukcesem obozu rządzącego.

- Gdy się tak dobrze przyjrzeć, to Polacy nic wczoraj nie dostali - uważa były prezydent i dodaje, że o tej wizycie "wszyscy zapomną".

Według byłego prezydenta, wizyta prezydenta USA w Polsce leżała w jego interesie, i dlatego trudno mówić o sukcesie rządu. Podsumował, że wizyta była dla polski "remisowa".

Wałęsa przyznał, że nie starał się o spotkanie z Donaldem Trumpem, bo nie chciał amerykańskiego prezydenta "stawiać w trudnej sytuacji".

Lech Wałęsa skomentował również wczorajsze zachowanie części osób zgromadzonych na pl. Krasińskich, które, gdy Trump wymienił nazwisko Wałęsy, buczały i gwizdały.

Reklama
Reklama

- Gdyby nie to chamstwo, to prezydent Trump w swoim przemówieniu wymieniłby nas z 10 razy więcej. Gdzie pan miał Solidarność w jego przemówieniu? Takie zwycięstwo dla całego świata, a my przez takich durni to tracimy - mówił Wałęsa w rozmowie z Onetem.

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
Jak osiągnąć sukces w sprzedaży online?
Warszawa
Rekordowa transakcja w Warszawie. 26 mln zł za trzy apartamenty przy Anielewicza
Kraj
Znieważyli policjantów, a teraz ich przepraszają
Kraj
Odwilż opanuje Polskę. Możliwe wzrosty poziomu wód
Materiał Promocyjny
Presja dorastania i kryzys samooceny. Dlaczego nastolatki potrzebują realnego wsparcia
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama