Reklama

Zybertowicz: Nie możemy pozwolić, żeby antypolonizm szerzył się

- Nie możemy się pogodzić z tym, żeby ktokolwiek nas stawiał w jednym szeregu ze zbrodniarzami, którzy fabryki śmierci zbudowali na terenach podbitej Polski. Nie możemy pozwolić, żeby antypolonizm szerzył się - powiedział doradca prezydenta prof. Andrzej Zybertowicz w rozmowie z Radiem Maryja.

Aktualizacja: 22.02.2018 17:53 Publikacja: 22.02.2018 17:35

Prof. Andrzej Zybertowicz

Prof. Andrzej Zybertowicz

Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

Zybertowicz pytany o antypolski klip amerykańskiej fundacji rodziny Rudermanów, która apeluje o podpisywanie petycji ws. zerwania przez Stany Zjednoczone stosunków dyplomatycznych z Polską, stwierdził, że wygląda on na "jakąś prowokację w ramach wojny informacyjnej".

- Wygląda, jakby ktoś żerując na obecności antypolskich stereotypów w zachodniej opinii publicznej, chciał sprowokować Polaków do gwałtownych, emocjonalnych zachowań, chciał sprowokować Izraelczyków do kolejnego zaostrzania oskarżeń wobec Polski. Musimy być świadomi, że każdy spór, jaki w dzisiejszym świecie toczy się w opinii publicznej, poza swoją naturalną spontanicznością, wiąże się z ryzykiem manipulacji przez tych, którzy są w tle, dysponują pieniędzmi, instrumentami i ludźmi, którzy są niezorientowani, zdezorientowani, którymi jest łatwo manipulować - mówił Zybertowicz.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
warszawa
Ruchy miejskie nie chcą hali na Skrze. Ekspert: To dobrze skomunikowane miejsce
Warszawa
Od kontrowersji do sukcesu? Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie bije rekordy popularności
Warszawa
Labubu z automatu? Stołeczna Galeria Młociny sprzedaje figurki w oryginalny sposób
Kraj
Radni KO przeciw Rafałowi Trzaskowskiemu. Poróżnił ich alkohol
Materiał Promocyjny
Firmy coraz częściej stawiają na prestiż
Reklama
Reklama