"Jerusalem Post": Senator PiS chce odesłania ambasador Izraela

"Senator polskiej partii rządzącej powiedział, że nie podałby ręki ambasador Izraela i że byłby zwolennikiem wydalenia jej z Polski za stwierdzenie, że w Polsce narasta antysemityzm" - pisze "Jerusalem Post".

Aktualizacja: 11.03.2018 07:43 Publikacja: 11.03.2018 07:30

Anna Azari, ambasador Izraela w polsce

Anna Azari, ambasador Izraela w polsce

Foto: Ambasada Izraela w Polsce

arb

Chodzi o wypowiedź Jana Żaryna. Senator PiS, komentując wystąpienie ambasador Izraela Anny Azari w czasie rocznicy wydarzeń z Marca 1968, stwierdził w rozmowie z "wPolsce", że "jeżeli ktokolwiek będzie uważał, że rządy Prawa i Sprawiedliwości w jakimkolwiek stopniu nawiązują do hucpy żydowskiej prowadzonej przez aparat partyjny ‘68 roku, czyli przez moczarowców, to ja na pewno takiej osobie nie podam ręki". - Jeśli robi to ambasador obcego państwa, to może powinniśmy opuścić tę panią o opuszczenie kraju - dodał Żaryn.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Materiał Promocyjny
Szukasz studiów z przyszłością? Ten kierunek nie traci na znaczeniu
Kraj
Ruszyło śledztwo w sprawie Centrum Niemieckiego
Materiał Partnera
Dzień Zwycięstwa według Rosji
Kraj
Najważniejsze europejskie think tanki przyjadą do Polski
Kraj
W ukraińskich Puźnikach odnaleziono szczątki polskich ofiar UPA