Andrzejowi Dudzie w Waszyngtonie będzie towarzyszyć pierwsza dama - Agata Kornhauser-Duda.

Przedstawiciele Białego Domu poinformowali, że tematem rozmów przywódców będzie "wzmocnienie amerykańsko-polskiego partnerstwa strategicznego". Donald Trump ma rozmawiać z Andrzej Dudą także na temat wojska, handlu i bezpieczeństwa.

Szczegóły wizyty prezydenta w Stanach Zjednoczonych przekazał szef jego gabinetu Krzysztof Szczerski. - Fundamentalnymi tematami” zbliżającego się spotkania Prezydentów Polski i USA Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa będzie współpraca w dziedzinie militarnej, energetycznej i inwestycje amerykańskie w Polsce - zapowiedział.

Andrzej Duda będzie omawiał z Donaldem Trumpem obecność wojsk USA w Polsce i rozwój tej obecności w różnych formach.

Prezydenci mają rozmawiać także na temat zagadnień energetycznych, tj. "dywersyfikacji polskiego rynku dostaw gazu, dostawy amerykańskiego gazu, także w kontekście regionalnym, poprzez Trójmorze".

Trzecim głównym tematem będą amerykańskie inwestycje w naszym kraju. - Chcemy pozyskać amerykańskie inwestycje dla Polski i dla naszego regionu, bo nie jest tajemnicą, że podczas szczytu Trójmorza, który poprzedzi spotkanie prezydentów Polski i USA, będzie podpisana umowa o rozpoczęciu prac nad powołaniem Funduszu Trójmorza, czyli możliwości kapitałowego pozyskiwania środków na rozwój infrastruktury regionalnej i polskiej - przekazał Krzysztof Szczerski.