[b][link=http://www.rp.pl/artykul/69745,371210_Walcze_Rysiu__zalatwimy.html" "target=_blank]"Walczę, Rysiu, załatwimy" - zapis rozmowy Ryszarda Sobiesiaka ze Zbigniewem Chlebowskim[/link][/b]

- Nigdy nie lobbowałem - zapewnił szef klubu Platformy, który po ujawnieniu przez "Rz" kulis afery, w którą zamieszani są czołowi politycy PO zwołał konferencję prasową. Podkreślił, że "nie wymuszał decyzji w sprawie projektu zmian w ustawie hazardowej".

Polityk podkreślił, że "do tej pory przy żadnej ustawie nie było żadnych nieprawidłowości" (ustaw było 440). Również w tym projekcie, który do Sejmu jeszcze nie dotarł. - Wszyscy zainteresowani mogli się z nią jednak zapoznać - zapewnił Chlebowski.

Projekt - według jego słów - nie dotyczy tzw. "jednorękich bandytów", a sprawy koncesyjne miały być pierwotnie w gestii wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Chlebowski miał zwracać uwagę ministrowi finansów, że to bardzo korupcjogenne. - Lepiej jeśli pozostanie to w gestii ministerstwa - mówił.

Szef klubu PO poinformował, że był zwolennikiem podniesienia podatków dla całej branży hazardowej, a nie tylko jej części, rozmawiał o tym z ministrem finansów, a resort przygotował "kalkulacje, ile mógłby zyskać budżet państwa".

[srodtytul]Dymisja?[/srodtytul]

Chlebowski oświadczył, że jest gotowy ustąpić z funkcji szefa klubu Platformy Obywatelskiej, jeśli taka będzie wola polityczna władz jego partii. Rozważa też rezygnację z funkcji szefa sejmowej Komisji Finansów.

- Dzisiaj odbywa się posiedzenie zarządu Platformy Obywatelskiej. Jestem do dyspozycji władz politycznych mojego klubu. Jeśli taka będzie wola polityczna w moim klubie, w mojej partii, ustąpię choćby dziś - powiedział na konferencji w Sejmie.

[srodtytul]Znajomy Chlebowskiego z wyrokiem[/srodtytul]

Autopromocja
Instytut monitorowania mediów, Raport NOM

"Rzeczpospolita" najbardziej opiniotwórczym medium prasowym 2021 roku

CZYTAJ WIĘCEJ

Z informacji do których dotarło Radio Wrocław wynika, że Ryszard Sobiesiak, który miał lobbować u Zbigniewa Chlebowskiego jest prawomocnie skazany za korupcję. Jego firma ubiegała się o dotację unijną z wrocławskiej agencji rozwoju regionalnego.

[ramka]W niewinność obu polityków wierzy minister sprawiedliwości Andrzej Czuma. - Drzewiecki i Chlebowski są absolutnie niewinni, ja nie widzę żadnych dowodów - mówił minister, odnosząc się zarzutów CBA ws. nieprawidłowości przy pracach nad projektem nowelizacji ustawy o grach i zakładach wzajemnych. [/ramka]