– Prezes Juliusz Braun jest oburzony i zdumiony zachowaniem Jerzego Modlingera. Zarówno tym, że podjął decyzję samodzielnie, bez uzgodnienia jej z szefem anteny, jak i tym, że wybrał tak zdumiewający i niestosowny moment – mówi "Rz" Joanna Stempień-Rogalińska, rzeczniczka TVP.

Jak informowaliśmy w weekend, kilka dni temu Jerzy Modlinger, szef "Teleexpressu", poinformował telefonicznie Katarzynę Trzaskalską, że zostaje zwolniona. Prezenterka serwisu dwa tygodnie temu urodziła dziecko.

Decyzją Modlingera zaskoczona była Iwona Schymalla, dyrektor Jedynki, która podkreślała, że nikt jej z nią nie konsultował. A czas i forma zwolnienia Trzaskalskiej oceniła jako oburzające.

Po publikacji "Rz", rzeczniczka telewizji poinformowała, że prezes Braun i dyrektor Schymalla wystąpią do Modlingera o pilne wyjaśnienie sprawy.

 

– Jeśli potwierdzą się opisane przez "Rz" okoliczności sytuacji, to wobec Modlingera prezes Braun będzie musiał wyciągnąć odpowiednie konsekwencje – zapowiada Stempień-Rogalińska. – Nie może być tak, że w sprawie osób, które są twarzami TVP, są rozpoznawalne i lubiane przez widzów, decyzję podejmuje kierownik redakcji bez porozumienia z kimkolwiek.

Rzeczniczka publicznej telewizji zapewnia, że Trzaskalska, gdy tylko wróci do pełni zdrowia, zostanie zaproszona na "życzliwą rozmowę w sprawie powrotu do telewizji".