Reklama
Rozwiń
Reklama

Sondaż Ipsos: Polacy chcą reparacji od Niemiec

63 procent badanych przez Ipsos odpowiedziało twierdząco na pytanie, czy Niemcy powinni wypłacić Polsce odszkodowanie za straty, jakie wyrządzili w naszym kraju podczas II wojny światowej.

Aktualizacja: 09.08.2017 21:00 Publikacja: 09.08.2017 20:30

Powstanie Warszawskie: gmach Prudentialu trafiony przez pocisk z moździerza

Powstanie Warszawskie: gmach Prudentialu trafiony przez pocisk z moździerza

Foto: Sylwester Braun, Wikimedia Commons/ domena publiczna

Przeciwnego zdania było 31 procent badanych przez Ipsos dla Wiadomości TVP. 6 procent nie miało zdania w tej kwestii.

Na podobnie brzmiące, ale jednak inne pytanie "Czy uważa Pan/Pani, że Niemcy powinni wypłacić Polsce odszkodowanie za zbrodnie ludobójstwa, jakich dopuścili się na narodzie polskim w czasie II wojny światowej", "tak" odpowiedziało 68 procent badanych. 25 procent odpowiedziało "nie", a "nie wiem" wybrało 7 procent ankietowanych.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Kraj
Lotnisko Chopina na skraju przepustowości. 2 mln pasażerów w miesiąc
Kraj
Uniwersytet Warszawski inwestuje w nowoczesny wydział. Na budowie odkopano stary tunel metra i pistolety z Powstania
Kraj
„Rzecz w tym”: KSeF na celowniku służb – czy e-faktury ujawnią tajemnice polskiej gospodarki?
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Warszawa
Najgorsza punktualność pociągów w Polsce jest latem. Warszawa Centralna z wynikiem poniżej 85 proc.
Materiał Promocyjny
eSIM w podróży: łatwy dostęp do internetu za granicą, bez opłat roamingowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama