To pierwszy raz, kiedy urządzenie zostało „wysłane" w ten sposób na orbitę. Prośbę o to wysłał do NASA dowódca Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Barry Wilmore.

Wcześniej, kiedy pojawiła się nagła potrzeba dostarczenia narzędzi na stację, astronauci musieli czekać na kolejny transport z zaopatrzeniem. A one często się spóźniają, tak jak ten, który miał dotrzeć przed świętami w ładowni statku Dragon. NASA właśnie ogłosiła, że dostawa zaopatrzenia została przesunięta o trzy tygodnie.

— Usłyszeliśmy jak Barry Wilmore wspomina przez radio, że potrzebuje klucza, więc zaprojektowaliśmy jeden w programie CAD i wysłaliśmy go do niego szybciej niż dotarłaby by tam jakakolwiek rakieta- powiedział Mike Chen, założyciel firmy Made In Space, która zbudowała orbitalna drukarkę 3D.

Maszyna zainstalowana została na stacji 17 listopada, osiem dni później wydrukowała pierwszy obiekt — części zamienne dla... drukarki.

— Ten klucz nasadowy jest pierwszym obiektem, jaki zaprojektowaliśmy na Ziemi i wysłaliśmy cyfrowo w przestrzeń kosmiczną — dodał Chen. — Zwieńczył nasz wstępny eksperyment — sekwencję 21 wydruków narzędzi i przedmiotów jakie kiedykolwiek wyprodukowane poza Ziemią. Ale one zostały zaprojektowane przedtem niż drukarka trafiła na orbitę.