Reklama
Rozwiń
Reklama

Papież: Bóg nie potrzebuje być przez nikogo broniony

„Bóg nie potrzebuje być przez nikogo broniony i nie chce, aby Jego imię było używane do terroryzowania ludzi” - napisał Franciszek w mediach społecznościowych, przed Międzynarodowym Dniem pamięci o ofiarach przemocy na tle religijnym. Wpis został przez niektórych odebrany jako bezpośredni komentarz do sytuacji w polskim Kościele - zauważa Onet.

Aktualizacja: 22.08.2020 16:46 Publikacja: 22.08.2020 16:37

Papież: Bóg nie potrzebuje być przez nikogo broniony

Foto: AFP PHOTO / VATICAN MEDIA

qm

Apel został opublikowany w różnych językach, nie tylko po polsku, na oficjalnych profilach papieża Franciszka na Twitterze. „Bóg nie potrzebuje być przez nikogo broniony i nie chce, aby Jego imię było używane do terroryzowania ludzi. Proszę wszystkich o zaprzestanie używania religii w celu budzenia nienawiści, przemocy, ekstremizmu i ślepego fanatyzmu” - czytamy we wpisie.

Wpis doczekał się kilku tysięcy reakcji ze strony użytkowników portalu, w tym licznych komentarzy. Wielu z nich odebrało te słowa jako bezpośredni komentarz do sytuacji w polskim Kościele - podkreśla portal Onet.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Kościół
Z agencji towarzyskiej do klubokawiarni ewangelizacyjnej. Ksiądz otwiera lokal w centrum Warszawy
Kościół
Nowe badania: Czy Jan Paweł II wciąż jest autorytetem dla Polaków?
Kościół
Biskup Krzysztof Zadarko: Nie widzę manifestacji muzułmanów. Widzę marsze z hasłami nienawiści
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Kościół
Koniec z nieodpłatnym przekazywaniem ziemi Kościołowi? Sejm zajmie się projektem
Materiał Promocyjny
Transformacja energetyczna: Były pytania, czas na odpowiedzi
Reklama
Reklama