W 2010 roku, w wieku 41 lat, Xavier Novell został najmłodszym hiszpańskim biskupem.

Był wówczas zwolennikiem tzw. terapii konwersyjnej, której zadaniem było "leczenie" homoseksualistów z ich orientacji seksualnej. Przeprowadzał również egzorcyzmy.

Czytaj więcej

Polacy: Znieść celibat księży

Postrzegany jako wschodząca gwiazda hiszpańskiego Kościoła, zaszokował wszystkich porzuceniem stanu kapłańskiego w ubiegłym miesiącu.

Były biskup ma obecnie szukać pracy w Barcelonie jako agronom

Teraz okazało się - jak wynika z informacji "Religión Digital" - że Novell zakochał się w rozwódce, Silvii Caballol, psycholog i autorce powieści erotycznych. Były biskup ma obecnie szukać pracy w Barcelonie jako agronom.

Na okładce jednej z książek autorstwa Caballol czytamy, że zabierze ona czytelnika w podróż w świat "sadyzmu, szaleństwa i żądzy oraz starcia dobra ze złem, Boga z Szataneml a fabuła ma wstrząsnąć wierzeniami czytelnika i jego wiarą religijną".

Ani były biskup, ani pisarka, nie skomentowali doniesień. "Religión Digital". Jednak portal cytuje biskupa, który mówi, że "zakochał się i chciał zachować się właściwie".

W przeszłości biskup przyznawał, że jako młody człowiek zakochał się w 18-latce i chciał ją poślubić, mieć z nią dzieci, ale ostatecznie wybrał inną ścieżkę.

Autopromocja
CFO Strategy & Innovation Summit 2021

To już IV edycja kongresu dla liderów świata finansów

WEŹ UDZIAŁ