Reklama

Atak na Turków w Iraku: Dwóch żołnierzy zginęło

Dwóch tureckich żołnierzy zginęło a jeden został ranny po tym jak kurdyjska milicja wystrzeliła rakiety w stronę bazy wojskowej, w której stacjonują Turcy w północnym Iraku - informuje turecki resort obrony.

Aktualizacja: 18.09.2020 09:44 Publikacja: 18.09.2020 09:33

Atak na Turków w Iraku: Dwóch żołnierzy zginęło

Foto: AFP PHOTO / TURKISH ARMED FORCES

Turcja regularnie prowadzi działania wymierzone w kurdyjskie milicje w północnym Iraku, powiązane z zdelegalizowaną w Turcji, separatystyczną Partią Pracujących Kurdystanu (Turcja, USA i UE uważają to ugrupowanie za organizację terrorystyczną).

W czerwcu Ankara rozpoczęła operację lądową pod kryptonimem "Pazur tygrysa", w czasie której turecka armia wkroczyła do północnego Iraku.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Konflikty zbrojne
Trump zdecydował. Stany Zjednoczone wyślą Ukrainie broń opłaconą przez sojuszników
Konflikty zbrojne
Izraelskie czołgi wjechały do centrum miasta Gaza. Minister: Gaza płonie
Konflikty zbrojne
Komisja ONZ: Premier Izraela podżegał do ludobójstwa, do którego doszło w Gazie
Konflikty zbrojne
Donald Trump publikuje nagranie z ataku armii USA na łódź przemytników
Konflikty zbrojne
Dmitrij Miedwiediew grozi państwom UE. „Będziemy prześladować bez przedawnienia”
Reklama
Reklama