Aktualizacja: 21.03.2025 20:41 Publikacja: 13.03.2025 10:02
Władimir Putin
Foto: Russian Pool/Reuters TV via REUTERS
W związku z informacją agencji Reutera przypominamy o żądaniach, jakie 17 grudnia 2021 roku MSZ Rosji przedstawiło USA. Żądania te miały formę dwóch porozumień o gwarancjach bezpieczeństwa oraz o środkach zapewniających bezpieczeństwo Rosji i państw członkowskich NATO. Rosja sygnalizowała wówczas, że spełnienie jej żądań może uchronić Europę przed wybuchem wojny Rosji z Ukrainą. Równolegle z przedstawieniem żądań Rosja przygotowywała się już wówczas do inwazji.
Co najmniej 91 Palestyńczyków zginęło, a dziesiątki zostało rannych w wyniku przeprowadzonych w czwartek nalotów na Strefę Gazy. Izrael przerwał trwające od dwóch miesięcy zawieszenie broni i wznowił bombardowania oraz operacje naziemne w enklawie.
Najpierw dużo mówiło się o ukraińskich złożach metali ziem rzadkich, a teraz słyszymy o elektrowniach atomowych, którymi chcą zarządzać Amerykanie. Ukraina mogłaby też odstąpić Donaldowi Trumpowi swoje grunty na którejś z niezbyt oddalonych od Ziemi planet.
W ostatnich dniach kontrolowana przez Ukraińców część obwodu kurskiego skurczyła się, ale ukraińskie oddziały na terenie Rosji nie są okrążone - podaje Reuters powołując się na przedstawicieli administracji USA i europejskich urzędników, którzy mają wiedzę o ustaleniach wywiadowczych.
Nie wierzę w żadne zawieszenie broni. Jak ono wygląda, zobaczyliśmy we wtorek w Ukrainie, na którą tuż po zakończeniu rozmowy Trumpa z Putinem spadły rosyjskie pociski – stwierdził gen. Roman Polko, były dowódca jednostki Wojsk Specjalnych GROM. - Zełenski jest przez ten rosyjsko-amerykański koncern mocarstw postawiony pod ścianą - dodał.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Izraelska armia poinformowała o przechwyceniu w czwartek nad ranem rakiety wystrzelonej z terytorium Jemenu.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Rzeczniczka Departamentu Stanu USA przekonuje, że Rosja i Ukraina są bliskie zawarcia porozumienia o pełnym zawieszeniu broni.
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski zdecydował w piątek o wprowadzeniu zakazu przywozu do Polski wybranych towarów ze Słowacji, w tym świeżego mięsa, podrobów i mleka. Powodem jest wykrycie w tym kraju ognisk pryszczycy.
Amerykanie nie mają hamulców w zakupach paliw wyprodukowanych z rosyjskiej ropy, choć sami obłożyli je sankcjami. Dolary zasilają rosyjską agresję i kieszenie pośredników. Najbogatszy człowiek Indii zarabia w ten sposób prawie 1 mld dol. rocznie.
Jury zakończonego kilka dni temu festiwalu filmów turystycznych w Maniwie w Japonii nagrodziło srebrem film prezentujący atrakcje Wisły. Spot wyprodukowany na zlecenie Urzędu Miejskiego w Wiśle ma już na koncie kilkanaście nagród.
Dwa nowe raporty – Climate Central i Światowej Organizacji Meteorologicznej – ujawniają niepokojące rekordy dotyczące zmian klimatu wywołanych działalnością człowieka. Autorzy alarmują: konsekwencje braku przeciwdziałania będą coraz bardziej dotkliwe.
Jak informuje „Financial Times”, Stany Zjednoczone mają przymierzać się już do podpisania z Ukrainą umowy w sprawie dostępu do surowców mineralnych. Brytyjski dziennik twierdzi, że ma być ona dużo szersza niż ta, której nie podpisano ze względu na kłótnię, do której doszło w lutym między Donaldem Trumpem a Wołodymyrem Zełenskim w Białym Domu.
Była pływaczka Kirsty Coventry stanie na czele Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl), ale dopiero czas pokaże, czy wybije się na niezależność i ucieknie z cienia poprzednika.
Zbyt dobrze zna historię imperium. Zbyt mocno pachnie mu jego osobista sytuacja losami Mikołaja II. Też wojna, też stagnacja. Niepokoje.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas