Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 889

Z komunikatu wynika, że nocny atak powietrzny na Ukrainę był jednym z największych ataków z użyciem dronów jaki Rosjanie przeprowadzili od początku wojny.

Nocny atak Rosji na Kijów: Drony atakowały z wielu stron

„Głównym celem agresora był Kijów” - podkreśla Kijowska Miejska Administracja Wojskowa. Jak czytamy w komunikacie stolica Ukrainy była atakowana przez dziesiątki dronów. „Był to już siódmy atak wrogich dronów na Kijów w lipcu” - podkreślają ukraińskie władze.

Czytaj więcej

Wojna w Ukrainie. Rosjanie podbijają wioskę po wiosce

Serhij Popko, szef Kijowskiej Miejskiej Administracji Wojskowej przekonuje, że atak, do którego doszło w nocy z 30 na 31 lipca był największym w 2024 roku atakiem na ukraińską stolicę biorąc pod uwagę liczbę użytych przez Rosjan dronów.

Alarm powietrzny, który ogłoszono w nocy na całej Ukrainie, w Kijowie trwał ok. siedmiu godzin. Drony atakowały stolicę Ukrainy falami, z wielu kierunków.

Tak wyglądała sytuacja na Ukrainie w 888 dniu wojny

Tak wyglądała sytuacja na Ukrainie w 888 dniu wojny

Foto: PAP

Kijowska Miejska Administracja Wojskowa podaje, że nad miastem zniszczono ponad 30 dronów. Na razie nie ma informacji, by atak pociągnął za sobą ofiary lub zniszczenia.

Witalij Kliczko, mer Kijowa informował w nocy, że w stolicy aktywna jest obrona przeciwlotnicza.

W nocy atakowane były też obwody w Rosji

Tymczasem z Rosji płyną doniesienia o ataku rakietowym na obwód kurski, w wyniku którego w płomieniach stanął jeden z obiektów na terenie obwodu.

Z kolei w wyniku ostrzału miasta Szebekino, w obwodzie biełgorodzkim, część jego mieszkańców zostało pozbawionych prądu.

Ukraiński dron miał zostać strącony również nad obwodem briańskim.