Reklama

Członek Dumy Państwowej: Nie osiągnęliśmy żadnych celów na Ukrainie

Rosja nie osiągnęła żadnego z celów wyznaczonych przez prezydenta Władimira Putina podczas inwazji na Ukrainę - przyznał członek partii Jedna Rosja Konstantin Zatulin.

Publikacja: 04.06.2023 09:47

Władimir Putin

Władimir Putin

Foto: AFP

Oficjalnie zapowiadano, że Rosja zamierza osiągnąć "denazyfikację, demilitaryzację i neutralność Ukrainy" oraz "chronić" mieszkańców samozwańczych Donieckiej i Ługańskiej Republik Ludowych - przypomniał członek rosyjskiej Dumy Państwowej.

- W którym z tych punktów osiągnęliśmy sukces? W żadnym. Co więcej, niektóre z nich przestały mieć jakikolwiek sens. Na przykład neutralność Ukrainy. Jaki jest sens wysuwania tego żądania? W tej chwili żaden. Ukraina nie będzie neutralna, jeśli nadal będzie istnieć - powiedział Zatulin.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Konflikty zbrojne
Trump chce rozwiązać kolejny konflikt zbrojny. „Zrobię to bardzo szybko”
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1340
Konflikty zbrojne
Stany Zjednoczone szykują kolejne sankcje wobec Rosji. Ale czekają na ruch Europy
Konflikty zbrojne
Wysłannik Putina w Stanach Zjednoczonych. Rozmowy o relacjach USA-Rosja trwają
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Konflikty zbrojne
Donald Trump miał trzy opcje sankcji na Rosję. Nie wybrał najostrzejszego wariantu
Materiał Promocyjny
Prawnik 4.0 – AI, LegalTech, dane w codziennej praktyce
Reklama
Reklama