Reklama

Putin przyznaje: Sankcje mogą negatywnie wpłynąć na gospodarkę Rosji

Prezydent Władimir Putin na spotkaniu z rządem powiedział, że "bezprawne restrykcje" w przyszłości mogą negatywnie wpłynąć na stan gospodarki Rosji.

Publikacja: 29.03.2023 22:00

Spotkanie Putina z rządem

Spotkanie Putina z rządem

Foto: AFP

amk

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 399

Słowa te padły podczas spotkania Putina z członkami rządu.

Chociaż prezydent wielokrotnie twierdził, że Rosja nie odczuwa sankcji nałożonych przez państwa Zachodu, tym razem przyznał, że "mogą mieć naprawdę negatywny wpływ".

- Bezprawne restrykcje nałożone na rosyjską gospodarkę w perspektywie średniookresowej mogą rzeczywiście mieć na nią negatywny wpływ - powiedział Putin.

Dodał, że z tego względu należy zapewnić "stały wzrost popytu wewnętrznego", bo  w obecnej sytuacji  "to popyt staje się wiodącym czynnikiem wzrostu gospodarczego".

Reklama
Reklama

25 lutego Rada Europejska ogłosiła, że przyjęła 10. pakiet sankcji przeciwko Rosji i tym, którzy popierają jej wojnę z Ukrainą.

 - Dzisiejszy 10. pakiet sankcji jest wymierzony w tych, którzy odgrywają kluczową rolę w kontynuacji tej brutalnej wojny. Podejmujemy więcej środków, zajmując się sektorem bankowym, dostępem do technologii podwójnego zastosowania i zaawansowanych technologii – powiedział wówczas zef dyplomacji Unii Europejskiej Josep Borrell.

„Pozostajemy zjednoczeni w naszej determinacji do zniszczenia rosyjskiej machiny wojennej” – napisał Borrell na Twitterze.

Konflikty zbrojne
Ukraiński parlamentarzysta: W obecnym tempie Rosja zajmie Donbas za 10 lat
Konflikty zbrojne
USA zatopiły kolejne łodzie na Pacyfiku
Konflikty zbrojne
Putin spieszy się z rusyfikacją okupowanych ziem Ukrainy
Konflikty zbrojne
Kolejny Brytyjczyk skazany przez Rosjan za udział w wojnie na Ukrainie
Konflikty zbrojne
Jak dużej pomocy finansowej potrzebuje Ukraina? Na armię wydaje niemal 30 proc. PKB
Materiał Promocyjny
Działamy zgodnie z duchem zrównoważonego rozwoju
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama