Reklama

Nagranie z egzekucją ukraińskiego jeńca. ONZ: Wydaje się autentyczne

- W oparciu o wstępne badanie uważamy, że to nagranie może być autentyczne - oświadczyła w rozmowie z AFP rzeczniczka Komisarza ds. Praw Człowieka ONZ komentując nagranie będące zapisem egzekucji ukraińskiego jeńca wojennego, które obiegło internet.

Publikacja: 08.03.2023 11:20

Jeniec, który został rozstrzelany przez Rosjan

Jeniec, który został rozstrzelany przez Rosjan

Foto: Sztab Generalny armii Ukrainy

arb

Ministerstwo Obrony Ukrainy poinformowało we wtorek, że zastrzelony przez Rosjan jeniec to Tymofij Mykołajowycz Szadura, żołnierz 30. Brygady Zmechanizowanej, który zaginął na początku lutego w walkach w rejonie Bachmutu.

Nagranie pojawiło się w internecie w poniedziałek. Widać na nim nieuzbrojonego żołnierza w ukraińskim mundurze. Mężczyzna wydmuchuje dym z papierosa i mówi: "Chwała Ukrainie". W tym momencie słychać serię z karabinu maszynowego i mężczyzna upada na ziemię.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Konflikty zbrojne
Armia Izraela rozpoczęła ofensywę. Rzecznik IDF: Nasze siły kontrolują już obrzeża Gazy
Konflikty zbrojne
Szef MON o incydencie w Osinach: Kolejna prowokacja Federacji Rosyjskiej
Konflikty zbrojne
Niemiecki ekspert: Bez względu na ostateczne porozumienie, Putin poniósł porażkę
Konflikty zbrojne
Szefowie sztabów państw NATO spotkają się w środę. Narada w sprawie Ukrainy
Konflikty zbrojne
Netanjahu pisze do Macrona: Prezydencie Macron, antysemityzm to rak
Reklama
Reklama