Szef CIA: Dzielenie się ustaleniami wywiadów wzmocniło koalicję sojuszników

- Stany Zjednoczone kładą nacisk na dzielenie się informacjami ze swoimi partnerami w bardzo szybki i systematyczny sposób - podkreślił dyrektor CIA Bill Burns.

Publikacja: 18.02.2023 17:46

Jeden z paneli podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa w Niemczech

Jeden z paneli podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa w Niemczech

Foto: AFP

amk

- Myślę, że dzielenie się danymi wywiadowczymi, w które się angażujemy – i jest to droga dwukierunkowa; wiele nauczyliśmy się od naszych partnerów z NATO, wiele też uczymy się od Ukraińców – było rodzajem istotnego spoiwa w koalicji, którą zorganizował prezydent USA Joe Biden – powiedział Burns podczas panelu w sobotniej sesja Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa w Niemczech.

Burns dodał, że współpraca między sojuszniczymi wywiadami była codziennym wyzwaniem, aby uzyskać jak najbardziej przejrzysty obraz konfliktu, tak w zakresie politycznym, jak i sytuacji na froncie.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1163
Konflikty zbrojne
Generał Waldemar Skrzypczak: Jaki cel ma Rosja proponując zawieszenie broni? Robią to tylko dla siebie
Konflikty zbrojne
Gen. Roman Polko: Donald Trump macha białą flagą za plecami ukraińskich żołnierzy
Konflikty zbrojne
W Rosji znów jest Stalingrad. Jest decyzja Władimira Putina
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Konflikty zbrojne
USA znów ostrzegają: Możemy wycofać się z negocjowania pokoju na Ukrainie
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne