Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 351

Ługańska Administracja Wojskowa pisze, że "wcześniej ranni rosyjscy żołnierze byli przerzucani w głąb terytorium (Rosji), nie byli zostawiani w placówkach medycznych, które zostały ograbione przez samych okupantów".

"Obecnie, jest taka liczba (rannych), że nawet placówki medyczne w miejscowościach na linii frontu zostały przekształcone w szpitale (polowe)" - czytamy.

Czytaj więcej

Prigożyn: Skończyłem rekrutować więźniów do Grupy Wagnera

Ponadto, jak informuje Ługańska Administracja Wojskowa, władze okupacyjne zamierzają wkrótce ograniczyć prawa tych mieszkańców, którzy nie zrzekli się ukraińskiego paszportu.

Mieszkańcy, którzy nie zrzekną się obywatelstwa Ukrainy, nie będą mieli dostępu do urzędów państwowych, regionalnych i innych stanowisk publicznych. W przypadku posługiwania się paszportem ukraińskim i innymi ukraińskimi dokumentami, mieszkańcy obwodu ługańskiego stracą na 10 lat prawo do ubiegania się o rosyjskie obywatelstwo.

Obecnie, jest taka liczba (rannych), że nawet placówki medyczne w miejscowościach na linii frontu zostały przekształcone w szpitale (polowe)

Jednakże - jak zaznacza Ługańska Administracja Wojskowa - zrzeczenie się obywatelstwa nie gwarantuje zatrudnienia.

Rosjanie okupują obecnie niemal cały obwód ługański.