Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 286

Wereszczuk i Dżaparowa są oskarżone in absentia o naruszenie integralności terytorialnej Federacji Rosyjskiej - informuje Interfax.

Decyzja sądu oznacza, że w przypadku ekstradycji Wereszczuk i Dżaparowej do Rosji albo pojmania ich przez rosyjskie służby, wicepremier i wiceszefowa MSZ Ukrainy trafią do aresztu na dwa miesiące.

Rosyjscy śledczy oskarżają Wereszczuk i Dżaparową o naruszenie integralności terytorialnej Federacji Rosyjskiej (artykuł 280.2 Kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej).

Czytaj więcej

Szojgu mówi o ukraińskich stratach w Donbasie. "Zajęliśmy sześć miejscowości"

Zarówno wicepremier Ukrainy, jak i wiceminister spraw zagranicznych, trafiły na listę osób poszukiwanych w Rosji.

Interfax nie uzyskał żadnego komentarza rosyjskiej prokuratury w tej sprawie. Nie podaje też w jaki sposób Wereszczuk i Dżaparowa naruszyły integralność terytorialną Rosji.

W przypadku ekstradycji Wereszczuk i Dżaparowej do Rosji albo pojmania ich przez rosyjskie służby, wicepremier i wiceszefowa MSZ Ukrainy trafią do aresztu na dwa miesiące

Rosja od kilku tygodni za część swojego terytorium uważa nielegalnie okupowane, anektowane części terytorium Ukrainy - części obwodów donieckiego, ługańskiego, zaporoskiego i chersońskiego,.