Reklama
Rozwiń
Reklama

Rosyjskie samoloty nie naruszyły przestrzeni powietrznej Polski i Szwecji

Polskie dowództwo operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Siły Powietrzne Szwecji zdementowały informację o naruszeniu przestrzeni powietrznej obydwu krajów przez rosyjskie myśliwce. Rosjanie poruszali się w przestrzeni międzynarodowej.

Publikacja: 05.10.2022 20:14

Rosyjskie samoloty nie naruszyły przestrzeni powietrznej Polski i Szwecji

Foto: Facebook, Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych

amk

O takim incydencie poinformowały Siły Powietrzne Włoch. Włoskie myśliwce Eurofighters miały zostać poderwane w ramach misji Baltic Air Policing, chroniącej terytorium NATO, po zarejestrowaniu w polskiej przestrzeni powietrznej czterech rosyjskich myśliwców.

Po kilku godzinach i polskie, i szwedzkie dowództwo zdementowały informacje o naruszeniu przestrzeni powietrznej.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1361
Konflikty zbrojne
Ministerstwo Obrony Chin grozi Japonii „miażdżącą porażką”
Konflikty zbrojne
Kijów celem zmasowanego ataku powietrznego Rosji. Wielu rannych
Konflikty zbrojne
„Południowa włócznia”. USA rozpoczynają operację wojskową na swojej półkuli
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1357
Materiał Promocyjny
eSIM w podróży: łatwy dostęp do internetu za granicą, bez opłat roamingowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama