Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 224

"Jednostki rosyjskiej armii utrzymały pozycje na kierunku Andriejewo-Krzywy Róg, odpierając ataki przeważających sił wroga - poinformował gen. Konaszenkow na codziennej konferencji prasowej.

- W czasie walki w rejonie miejscowości Nowaja Kamienka, w obwodzie chersońskim. do 30 nacjonalistów (ukraińskich żołnierzy - red.), dwa czołgi i cztery bojowe wozy piechoty zostały zniszczone w ciągu doby - dodał.

Czytaj więcej

Kasparow: Rosja jest dziś faszystowską dyktaturą

Gen. Konaszenkow poinformował też o ataku rosyjskiego lotnictwa na jednostki 35. Brygady Piechoty Morskiej w rejonie miejscowości Dawydiw Brid, co potwierdza doniesienia Ukraińców mówiących o zdobyciu kontroli nad tą miejscowością. 

Postępy kontrofensywy sił ukraińskich na południu zagrażają rosyjskiemu zgrupowaniu na zachodnim brzegu Dniepru, które może zostać odcięte od zaopatrzenia

Rosyjski resort obrony informuje też o ataku z użyciem rakiet Iskander na lotnisko wojskowe w Wozniesieńsku, gdzie zniszczony miał zostać hangar, w którym znajdowały się bezzałogowe statki powietrzne bayraktar.

Rosjanie mieli też zestrzelić nad obwodem chersońskim 15 pocisków wystrzelonych przez przekazane Ukrainie przez USA zestawy HIMARS oraz jeden myśliwiec MiG-29 w rejonie obwodu mikołajowskiego.

Postępy kontrofensywy sił ukraińskich na południu zagrażają rosyjskiemu zgrupowaniu na zachodnim brzegu Dniepru, które może zostać odcięte od zaopatrzenia. Zagrożonych takim scenariuszem może być do 25 tysięcy rosyjskich żołnierzy.