Z przeprowadzonego badania wynika, że Amerykanie popierają stanowisko administracji Joe Bidena w sprawie wojny na Ukrainie, mimo obaw gospodarczych i wydarzeń politycznych.

Administracja Bidena dostarczyła broń i amunicję na Ukrainę, aby odeprzeć rosyjskie siły. W środę, w dniu Święta Niepodległości Ukrainy, Biały Dom ogłosił nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy o wartości 2,98 mld dolarów.

Czytaj więcej

Biden ogłasza nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy: 2,98 mld dol.

Spośród 1 005 osób w Stanach Zjednoczonych, które wzięły udział w sondażu w zeszłym tygodniu, 53 proc.  jest za wspieraniem Kijowa "dopóki wszystkie siły rosyjskie nie wycofają się z Ukrainy" Tylko 18 proc. odpowiedziało, że jest przeciwko.

Poparcie dla wspierania Ukraińców jest po obu stronach amerykańskiej polityki. Odpowiedziało tak 66 proc. Demokratów i 51 proc. Republikanów.

Nieznaczna większość, 51 proc., poparła również dostarczanie broni, takiej jak karabiny i broń przeciwpancerna, dla ukraińskiego wojska. Przeciw jest 22 proc.

Podobnie jak w poprzednich sondażach, wśród Amerykanów było niewielkie poparcie dla wysłania wojsk amerykańskich na Ukrainę. Tylko 26 proc. respondentów poparło taką interwencję, ale 43 proc. zgodziło się na wysłanie wojsk amerykańskich do sąsiadujących z Ukrainą sojuszników NATO, którzy nie są w stanie wojny z Rosją.