Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 176

Oleg Kriuczkow, doradca gubernatora okupowanego przez Rosję od 2014 roku półwyspu poinformował w serwisie Telegram, że systemy obrony przeciwlotniczej zareagowały nad Kerczem. 

"Nie ma zagrożenia dla miasta i mostu" - poinformował,

W tym samym czasie lokalne media poinformowały o głośnej eksplozji w Kerczu, która była słyszalna w różnych częściach miasta, a także w pobliskich wioskach. W niektórych domach zatrzęsły się okna.

W Kerczu zaczyna się most, który łączy półwysep łączący Półwysep Krymski z Półwyspem Tamańskim poprzez Cieśninę Kerczeńską. To ważna dla Rosjan przeprawa, którą dostarczają zaopatrzenie na Krym.

Czytaj więcej

W pobliżu granicy z Ukrainą płonie rosyjski skład amunicji

 W środę doradca szefa kancelarii prezydenta Michaił Podolak powiedział, że most krymski powinien zostać zniszczony jako uzasadniony cel wojskowy.

Dzień wcześniej na północy Krymu słychać było wybuchy. Zgłoszono eksplozje w składzie amunicji we wsi Majskoje. Krymscy okupanci zaczęli ewakuować ludzi.

Szef prezydenckiej kancelarii Andrij Jermak zasugerował, że za wybuchami na Krymie stoją ukraińskie siły zbrojne i dodał, że niszczenie rosyjskich składów broni będzie kontynuowane do czasu pełnej dekupacji ukraińskich terenów.

Jak poinformował "New York Times", elitarna ukraińska jednostka wojskowa była zaangażowana w atak na skład amunicji.

Czytaj więcej

Atak na Krym. Elitarna ukraińska jednostka działała za liniami wroga