„W czwartek odwiedziłem Ługańską Republikę Ludową, gdzie spotkałem się z szefami ŁPR Leonidem Pasecznikiem i DRL Denisem Puszylinem” – napisał Miedwiediew.

Wyjaśnił, że w imieniu prezydenta Rosji Władimira Putina odbył spotkanie na temat priorytetowych środków zapewnienia bezpieczeństwa republik Donbasu.

"Rozważaliśmy również kwestie promowania rozwoju gospodarczego i społecznego ŁRL i DRL. Szczególną uwagę zwróciliśmy na harmonizację prawa ŁRL i DRL z ustawodawstwem Federacji Rosyjskiej, przywrócenie infrastruktury, naprawę szpitali i przygotowanie szkół do początku roku szkolnego, rozwiązywanie problemów społecznych i wspieranie obywateli” - relacjonował Miedwiediew.

Dodał też, że szef Komitetu Śledczego poinformował o postępach w śledztwie w sprawie "zbrodni popełnionych przez ukraińskich nacjonalistów" oraz o zbieraniu dowodów w ramach spraw karnych.

W Mariupolu trwają przygotowania do pokazowego posiedzenia "trybunału", podczas którego sądzeni będą obrońcy Azowstalu.

Czytaj więcej

Klatka na scenie filharmonii dla jeńców z Azowa

Proces, jak poinformował dziś przywódca samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Denis Puszylin, ma się zacząć do końca lata. Ukraińskim jeńcom grozi kara  śmierci.