Reklama
Rozwiń
Reklama

89 mln dolarów na rozminowanie Ukrainy

Departament Stanu USA przekaże Ukrainie 89 milionów dolarów na wsparcie ukraińskich działań w zakresie rozminowywania kraju.

Publikacja: 09.08.2022 22:04

89 mln dolarów na rozminowanie Ukrainy

Foto: AFP

amk

Departament Stanu USA zdecydował się na przekazanie funduszy, ponieważ "kraj ten stoi w obliczu jednego z największych wyzwań związanych z minami lądowymi i niewybuchami od dziesięcioleci”  - powiedział we wtorek urzędnik Departamentu Stanu.

Pomoc zostanie przeznaczona na finansowanie 100 zespołów rozminowywania, które w przyszłym roku będą pracować „na obszarach o największej ilości skażenia”.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Konflikty zbrojne
USS Gerald R. Ford przybył na Morze Karaibskie. Co lub kto jest celem operacji „Południowa włócznia”?
Konflikty zbrojne
Rosyjska ofensywa na całym froncie. Pokrowsk padnie już wkrótce
Konflikty zbrojne
Padła „najbardziej bezpośrednia odpowiedź” na pytanie o program atomowy Iranu
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1361
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Konflikty zbrojne
Ministerstwo Obrony Chin grozi Japonii „miażdżącą porażką”
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama