Reklama

Obwód zaporoski: Jest decyzja ws. referendum o połączeniu z Rosją

Kolaboracyjne władze obwodu zaporoskiego wydały dekret o rozpisaniu referendum ws. połączenia okupowanej przez Rosję części obwodu zaporoskiego z Federacją Rosyjską.

Publikacja: 08.08.2022 13:08

Rosyjska flaga nad okupowanym Melitopolem

Rosyjska flaga nad okupowanym Melitopolem

Foto: PAP/Abaca

arb

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 166

Dekret ws. referendum podpisał stojący na czele kolaboracyjnych władz okupowanego obwodu, Jewgienij Balicki - informuje Interfax.

Wcześniej władze kolaboracyjne okupowanych części obwodów chersońskiego i zaporoskiego stworzyły komisje, które mają być odpowiedzialne za przeprowadzenie referendum ws. wejścia okupowanych ziem w skład Federacji Rosyjskiej.

Referenda mają odbyć się w pierwszej połowie września.

Rosja nie kontroluje całego obwodu zaporoskiego - m.in. stolica tego obwodu, Zaporoże, znajduje się pod kontrolą Ukrainy.

Reklama
Reklama

Czytaj więcej

Zełenski: Bardzo trudna sytuacja w Donbasie, trudna na południu

W niedzielnym wystąpieniu prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski oświadczył, że jeśli Rosja zdecyduje się na organizację pseudoreferendów na okupowanych ziemiach, zamknie sobie wszelką drogę do negocjacji z Kijowem.

Rosjanie przeprowadzili referendum w 2014 roku, na terenie okupowanego Krymu. Wynik tego referendum stał się dla Moskwy podstawą do dokonania nielegalnej aneksji Krymu, której nie uznała społeczność międzynarodowa.

Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1411
Konflikty zbrojne
Donald Trump o ataku na Wenezuelę: Ludzie nie widzieli takiego od II wojny światowej
Konflikty zbrojne
Wiceprezydent Wenezueli: Żądamy uwolnienia Maduro. To nasz jedyny prezydent
Konflikty zbrojne
Nicolás Maduro schwytany. Ale junta przeżyła
Materiał Promocyjny
Technologie, które dziś zmieniają biznes
Konflikty zbrojne
Donald Trump ujawnia kulisy operacji w Wenezueli. Maduro zaskoczony we śnie
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama