Według Puszylina, cytowanego przez rosyjską agencję RIA Nowosti, samozwańcza Doniecka Republika Ludowa i Syria utworzyły grupę roboczą na szczeblu Ministerstwa Przemysłu i Handlu, i pracują nad priorytetowymi zadaniami dotyczącymi wzajemnych dostaw towarów.

- Biorąc pod uwagę fakt, że wyzwolony port w Mariupolu już zaczął działać, zadanie jest uproszczone również pod względem komponentu logistycznego – powiedział Puszylin, używając propagandowej nowomowy dotyczącej rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Czytaj więcej

Biden zapowiada budowę silosów na ukraińskie zboże. Także w Polsce

Puszylin zaznaczył, że Syria „wyraziła już zainteresowanie dostawami zboża”. - Mając na uwadze, że mamy nadwyżkę, jeśli chodzi o rezerwy zboża, myślę, że będzie to jeden z punktów kontaktowych - dodał, nie wspominając o grabieżach rosyjskich najeźdźców i zarzutach, dotyczących kradzieży ukraińskiego zboża. 

Lider prorosyjskich separatystów powiedział też, że Syria jest zainteresowana zakupem konstrukcji metalowych i węgla, ale kwestie te są obecnie dyskutowane. Podziękował też prezydentowi Syrii Baszarowi al-Assadowi za procedurę uznania niepodległości samozwańczych republik Donbasu. Według niego Syria, Ługańska Republika Ludowa i Doniecka Republika Ludowa „mają tych samych wrogów i przyjaciół”.