Draghi i Putin rozmawiali przede wszystkim o sytuacji na Ukrainie.

Prezydent Rosji poinformował, że "w wyzwolonych miastach Donbasu" trwają prace nad wprowadzeniem "zasad życia w pokoju".

W komunikacie, który po rozmowie wydał Kreml, czytamy, że Putin "szczegółowo mówił o działaniach podejmowanych w celu zapewnienia bezpieczeństwa żeglugi, m.in. o codziennym otwieraniu korytarzy humanitarnych dla wyjścia statków cywilnych z portów Morza Azowskiego i Morza Czarnego, co jest utrudniane przez stronę ukraińską".

Czytaj więcej

Turcja rozmawia z Rosją i Ukrainą o korytarzu dla ukraińskiego zboża

Ponadto prezydent Rosji miał mówić o głównych założeniach procesu negocjacyjnego, który - jak pisze służba prasowa Kremla - "został zamrożony przez Kijów".

Podczas rozmowy z premierem Włoch Władimir Putin podkreślił, że "Federacja Rosyjska jest gotowa wnieść znaczący wkład w przezwyciężenie kryzysu żywnościowego poprzez eksport zboża i nawozów, pod warunkiem zniesienia przez Zachód politycznie umotywowanych restrykcji".

Czytaj więcej

Wojna na morzu o transport zboża. Jak odblokować Morze Czarne?

Politycy dyskutowali także o kwestiach bezpieczeństwa energetycznego. Strona rosyjska potwierdziła zamiar dalszego zapewniania Włochom nieprzerwanych dostaw gazu ziemnego po cenach ustalonych w kontraktach.