Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 05.09.2017 15:43 Publikacja: 05.09.2017 09:43
Foto: AFP
3 września Północ przeprowadziła szóstą próbną detonację bomby atomowej (Korea Północna twierdzi, że zdetonowano bombę wodorową). Zdetonowana bomba miała siłę ok. 50-60 kiloton i wywołała wstrząs o sile 6,3 stopnia w skali Richtera.
Detonacja bomby atomowej zwiększyła napięcie w rejonie Półwyspu Koreańskiego. Wcześniej reżim Kim Dzong Una przeprowadził w lipcu dwie próby rakietowe z użyciem międzykontynentalnych pocisków Hwasong-14. Korea Północna twierdzi też, że opracowała technologię pozwalającą jej na uzbrajanie takich rakiet w głowice atomowe. Pjongjang oświadczył również, że w zasięgu jego rakiet znajduje się całe terytorium USA. Kim Dzong Un groził również wystrzeleniem rakiety w kierunku wyspy Guam - należącego do USA terytorium nieinkorporwanego, na którym znajduje się amerykańska baza wojskowa.
Rzecznik Sił Obronnych Izraela wezwał do natychmiastowej ewakuacji Irańczyków, mieszkających w okolicy ośrodków...
W rozmowie z dziennikiem „Wall Street Journal” anonimowy izraelski urzędnik stwierdził, że atak na ajatollaha Al...
W nocy z soboty na niedzielę Izrael i Iran przeprowadziły kolejne ataki, wzbudzając obawy o rozszerzenie konflik...
Całą noc trwała wymiana ognia na Bliskim Wschodzie. W Izraelu słychać było syreny – Iran wystrzelił bowiem kolej...
Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja – to trzy główne czynniki, które należy brać pod uwagę decydując się na inwestycję w mieszkanie – czy to z myślą o przechowaniu lub wzroście wartości, czy zwrocie z najmu.
W mieście Jazd w Iranie aresztowanych zostało pięć osób. Oskarżono je o nielegalne robienie zdjęć oraz o „kolabo...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas