Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 27.03.2020 13:39 Publikacja: 27.03.2020 10:39
Foto: AFP
FSA w specjalnym komunikacie poinformowała, że znalazła oznaki zmowy kartelowej na rynku kaszy gryczanej. O sytuacji poinformował agencję RIA Nowosti szef FSA Igor Artiemiew: Jeżeli dochodzenie potwierdzi wstępne ustalenia, to producentom grozi odpowiedzialność karna i wysokie grzywny.
Tydzień temu czterech największych dostawców kaszy gryczanej na rosyjski rynek poinformowało sieci handlowe, że podnoszą cenę hurtową o 15-20 proc. Powodem miał być gwałtowny wzrost popytu (w czas kryzysu Rosjanie zawsze robią zapasy właśnie z kaszy gryczanej). Drugi powód to droższy import z powodu dewaluacji rubla do dolara. Jak dowiedziała się gazeta Wiedomosti od jednego z dostawców, tak naprawdę przedsiębiorstwa rolne zawyżają ceny kaszy albo przetrzymują zapasy w elewatorach oczekując, aż zabraknie jej w sklepach.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Donald Trump zapowiedział, że od 1 sierpnia dobra importowane z UE będą obłożone cłem w wysokości 30 proc. Europ...
Kazachstan wprowadził szczegółowe kontrole przepływ rosyjskich ładunków przez swoje granice. Skutkuje to parali...
Sąd w Moskwie orzekł, że aktywa amerykańskiej firmy produkującej żywność w puszkach, Glavprodukt, zostaną przeka...
Wypróbowaną metodą - z pomocą inspekcji żywnościowej, Kreml próbuje postawić do pionu władze buntującego się Aze...
Akcje Levi Strauss wzrosły o ponad 7 procent w handlu przedsesyjnym w piątek, gdy producent jeansów podniósł swo...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas