Inwestycje pozwolą firmie podwoić ilość sprzedawanych obecnie produktów, a także wejść na nowe obszary - uformuje BBC.

Inwestycje będą koncentrować się w Singapurze, Wielkiej Brytanii i na Filipinach i będą dotyczyły nowych technologii. Od 2019 roku koncern ma główną siedzibę w Singapurze, gdzie przeniósł się także założyciel i właściciel firmy - James Dyson.

Dyson, najbardziej znany jest z wysokiej jakości odkurzaczy, suszarek oraz urządzeń do oczyszczania powietrza. Jednak od kilku lat koncern inwestuje w nowe technologie takie jak oprogramowanie, uczenie maszynowe i robotyka.

„Nadszedł czas, aby zainwestować w nowe technologie, takie jak magazynowanie energii, robotyka i oprogramowanie, które poprawią wydajność i zrównoważony rozwój naszych produktów z korzyścią dla klientów Dyson" - powiedział Ronald Krueger, dyrektor generalny Dyson.

Najbliższe pięć lat firma chce przeznaczyć na poszerzenie asortymentu produktów. Dyson poinformował, że będzie dalej inwestować w badania w dziedzinie robotyki, technologii silników nowej generacji, inteligentnych produktów, uczenia maszynowego i łączności.

Dyson zrezygnował w zeszłym roku z projektu budowy samochodu elektrycznego. Projekt rozpoczęty w 2014 roku pochłonął - w zależności od źródeł informacji od 200 mln do pół miliarda funtów. Jednak kierownictwo Dysona uznało, że inwestycja nie ma szans na zwrot. Prototyp o nazwie N526 miał mieć prawie 970 kilometrów zasięgu, ale żeby jego produkcja była opłacalna, samochód musiałby kosztować 150 tysięcy funtów, czyli równowartość około 750 tysięcy złotych.