Biedronka otwiera e-sklep spożywczy. Minimalna kwota zamówienia zbija z nóg

Zakupy online w Biedronce przy pomocy Glovo można robić już od dłuższego czasu, ale wybór produktów jest mocno ograniczony. Teraz Biedronka już zdecydowanie wchodzi w e-zakupy: oferuje 4 tysiące produktów.

Publikacja: 15.02.2024 14:37

Biedronka otwiera e-sklep spożywczy

Biedronka otwiera e-sklep spożywczy

Foto: Fotorzepa/ Urszula Lesman

Biedronka od dawna ma e-sklep Biedronka Home z artykułami przemysłowymi - a do tego zakupy spożywcze można zamówić przy pomocy aplikacji Glovo, jak i usługi Biek (oferującej ekspresowe zakupy). Dotychczas jednak wybór artykułów spożywczych z Biedronki dostępnych online był niewielki. To się właśnie zmieniło, gdyż sieć uruchomiła e-sklep zakupy.biedronka.pl, w którym dostępne jest 4 tysiące produktów.

Oferta e-sklepu Biedronki

Co znajdziemy w e-sklepie Biedronki? Około 300 produktów nabiałowych, 150 produktów mięsnych, 190 rodzajów napojów, prawie 140 produktów mrożonych, ponad 70 rodzajów pieczywa, ponad 70 rodzajów warzyw i prawie 40 owoców, prawie 160 dań gotowych, a także ponad 1100 artykułów z kategorii: produkty sypkie, konserwy, przetwory, herbaty, kawy, słodycze i przekąski. Dodatkowo online sieć oferuje ponad 200 produktów dla domu, w tym chemię domową, 150 artykułów dla dzieci i ponad 120 dla zwierząt, a także pół tysiąca produktów drogeryjnych.

Czytaj więcej

Klienci wymieniają się kodami rabatowymi do Biedronki?

Zakupy można zrobić jako gość, ale można też zalogować się kartą Moja Biedronka i korzystać z dostępnych dla stałych klientów promocji. Zakupy dostarczane będą pod drzwi i Biedronka obiecuje, że będą one mogły dojechać nawet w dwie godziny. Jednak można również zaplanować dojazd zakupów później, nawet do 4 dni od złożenia zamówienia. Dostawy realizowane są w godzinach 8-22.

Na razie usługa dostępna jest w Warszawie (na większości jej obszaru), jednak Biedronka planuje rozszerzenie jej na inne miasta.

Wysoka minimalna kwota zamówienia, czy nie odstraszy klientów?

Biedronka od zawsze chwali się swoimi niskimi cenami (ostatnio także za pomocą wiadomości tekstowych, w których porównuje je do cen sieci Lidl). Tanie, bądź względnie tanie, zakupy są mocną stroną należącej do portugalskiego Jeronimo Martins sieci. Tymczasem zakupy online mają wysoko postawiony próg minimalnej kwoty zakupów – by dostawa (kosztująca 19,99 zł przy dwugodzinnym terminie) się odbyła, zamówić trzeba minimum za 249 zł. Nie jest to może kwota zaporowa, szczególnie dla licznych rodzin, ale dla singli może już taka być. Dostawa może być darmowa przy dłuższych terminach i kwocie zamówienia przekraczającej 500 zł.

Czytaj więcej

Biedronka wchodzi do internetu. Na razie w 10 miastach

Klienci sami będą mogli decydować, jak i czy Biedronka ma się z nimi kontaktować w przypadku braku produktu w placówce kompletującej zamówienie. Osoba odpowiedzialna za to może się z klientem kontaktować, może sama podejmować decyzję lub też produkty niedostępne będą domyślnie usuwane z listy zakupów. I tu ważna informacja – brak produktu czy produktów nie będzie uwzględniany przy minimalnym progu zamówienia. Czyli w sytuacji, w której brak produktu w sklepie powoduje, że zakupy będą mniej warte, to one i tak przyjadą.

Biedronka oferuje możliwość zapłaty w zasadzie wszystkimi metodami płatności online. I podkreśla, że nie dostarcza w ten sposób produktów wyłączonych ustawowo z zakupów online. Sklep został uruchomiony we współpracy z platformą Glovo.

Handel
Lepsze dwa lata dla handlu na świecie
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Handel
Walka na ceny z dyskontami wychodzi poza żywność. Teraz odzież i wyposażenie domu
Handel
Grzegorz Pytko, Biedronka: To nie my rozpoczęliśmy ostrą walkę na obniżki cen
Handel
Koniec hamowania wzrostu cen w sklepach. Co najmocniej drożeje?
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Handel
Nowa sieć dołączyła do wojny cenowej. Daje zniżki na karty Lidla i Biedronki