Reklama

Ustawa wyeliminuje opłaty wymuszane na dostawcach przez sieci

Specustawa ma wyeliminować opłaty wymuszane na dostawcach przez sieci handlowe.
Ustawa wyeliminuje opłaty wymuszane na dostawcach przez sieci

Foto: 123RF

Resort rolnictwa zamierza zlikwidować patologie na rynku sprzedaży detalicznej. Na cel wzięło zwłaszcza ukryte opłaty dodatkowe, jakie sieci handlowe wymuszają na dostawcach. Wśród nieuczciwych praktyk, które chce ograniczyć, jest też wydłużanie terminów płatności i obowiązkowy udział w promocjach sieci. Kilka dni temu w ministerstwie odbyło się spotkanie z producentami żywności.

– Sieci nie zaproszono. Resort szykuje ostry projekt specustawy – mówi nasze źródło z resortu. Według tych informacji jest już lista nieuczciwych praktyk, które zostaną zakazane. – Prowadzone są prace nad możliwymi rozwiązaniami istniejących problemów, w tym oceniane doświadczenia innych krajów UE – mówi Iwona Chromiak z biura prasowego resortu.

Zabookuj najlepsze treści na wakacje!

Skorzystaj z promocji wakacyjnej i zyskaj dodatkowe drukowane magazyny: Nauka i Historia.

Twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i ze świata.

Promocja dotyczy subskrypcji RP.PL na rok.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama