Reklama

Polacy wciąż boją się inflacji i wzrostu cen. Zamożni pesymiści

Choć nadal wzrost cen wymieniany jest zdecydowanie najczęściej, to jednocześnie w pół roku odsetek nim zaniepokojonych, nieznacznie, ale spadł.

Publikacja: 20.07.2023 03:00

Polacy odczuwają mocny wzrost cen. Wciąż bardzo obawiają się dalszych podwyżek cen, zwłaszcza podsta

Polacy odczuwają mocny wzrost cen. Wciąż bardzo obawiają się dalszych podwyżek cen, zwłaszcza podstawowych produktów.

Foto: shutterstock

Inflacji i utraty wartości pieniądza obecnie obawia się 45,2 Polaków. Choć nadal to zdecydowanie najwyżej notowany na liście obaw czynnik, to ponad pół roku temu mówiło o niej 50,8 proc. osób – wynika z cyklicznego badania UCE Research i platformy ePsycholodzy.

Ceny budzą obawy

Pozostało jeszcze 94% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Handel
Donald Trump ubiega się o utrzymanie ceł przez Sąd Najwyższy. Prosi o „szybką decyzję”
Handel
Komisja Europejska przyjęła umowę handlową z Mercosurem. Co przyniesie Unii?
Handel
Handlowy weekend nie tylko pod znakiem zeszytów. Polacy ruszają do sklepów
Handel
Forever 21 wraca do Chin. Amerykańska sieć bankrutowała już dwa razy
Handel
Donald Trump zabija tanie zakupy w sieci. Wchodzą cła na paczki
Reklama
Reklama