Auchan Retail Russia ogłosił, że otworzy nowy rodzaj sklepów w Rosji pod nazwą „Mój Auchan”. Mają być w nich sprzedawane niemal wyłącznie produkty marki własnej sieci. Sklepy będą oferować rosyjskim klientom około 900 artykułów, z czego 90 proc. stanowić mają produkty spożywcze marki Auchan.

Czytaj więcej

Heineken przyznał, że wciąż inwestuje w Rosji mimo obietnic

Tym samym, jak zauważa „European Supermarket Magazine”, francuska sieć handlowa podwoi swoją obecność na rosyjskim rynku, w odróżnieniu od wielu innych zachodnich koncernów, które wycofały się w ostatnim roku z kraju, który rozpętał zbrodniczą wojnę w Ukrainie.

Czytaj więcej

Auchan wpisany na listę sponsorów rosyjskiej wojny

W zeszłym miesiącu Ukraińska Narodowa Agencja ds. Zapobiegania Korupcji umieściła Auchan na liście międzynarodowych sponsorów wojny. Ma to związek ze śledztwem Le Monde i Bellingcat, które wykazało, że francuski koncern dostarcza towary rosyjskiej armii na okupowanych terytoriach ukraińskich pod pozorem pomocy humanitarnej dla ludności cywilnej. Sieć miała pomagać też w mobilizacji w Rosji, przekazując pracownikom swoich sklepów i magazynów wezwania i proponując im rezygnację z posady. Działania te skłoniły wielu zachodnich konsumentów do bojkotu Auchan.