Za około 30 mln zł (brutto) syndyk masy upadłościowej Go Sport Polska sprzedał cały wystawiony na sprzedaż majątek tej sieci sklepów ze sprzętem sportowym i odzieżą. Nabywcą jest Sportsdirect.com Poland, czyli firma należąca do brytyjskiej grupy Frasers.

O finalizacji transakcji (miała miejsce 18 stycznia, czyli w środę) poinformował syndyk: firma Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja.

„W związku z realizacją transakcji sprzedaży masa upadłości pozyskała blisko 30 mln zł brutto” – podała.

Czytaj więcej

Kto kupi majątek po Go Sport

Pierwotnie ZFR planował zawarcie transakcji do 16 grudnia 2022 r. Proces jednak wydłużono, aby – jak nam tłumaczono - uzyskać jak najwyższą wycenę. Ostatecznie firmy zainteresowane towarami z zamkniętych sklepów miały czas, aby złożyć ofertę do 22 grudnia.

Jak podaje ZFR, kupujący zgodził się pokryć również część kosztów zarządzania masą upadłościową. Teraz czas na przygotowanie listy wierzycieli i podział pieniędzy między nich. Do tego grona należą również pracownicy handlowej firmy.

Sportsdirect.com było zainteresowane przejęciem Go Sportu w Polsce zanim firma ta – z powodu sankcji nałożonych na rosyjskich przedsiębiorców – zmuszona była ogłosić upadłość. Zdążyło nawet złożyć wniosek w urzędzie antymonopolowym o zgodę na finalizację transakcji.

Wśród firm zainteresowanych nabyciem majątku po Go Sport Polska były m.in. firmy giełdowe takie jak Intersport Polska, czy CCC.

Zgodę na sprzedaż majątku musiał wydać szef Krajowej Administracji Skarbowej.