Od niedawna taka opcja dostawy dostępna jest również na polskim rynku e-commerce. Teraz uruchamia ją drogeria internetowej Rossmann.pl, należąca do jednej z największych sieci drogeryjnych w Europie. Zakupy dostarczać będzie firma kurierska X-press Couriers.

– Wdrożenie przez Rossmanna usługi SameDay X-press Couriers to ważny impuls dla polskiego sektora e-commerce. Szybka dostawa ze sklepu internetowego w rozsądnej cenie staje się obecnie jednym z kluczowych elementów budowania przewagi danej marki na rynku e-handlu i bezpośrednio wpływa na zadowolenie klientów. Aby pozostać konkurencyjnym trzeba inwestować w szybkie i sprawne doręczenie przesyłek – mówi Adam Tomczak, prezes X-press Couriers.

– Bardzo cieszymy się, że to właśnie z nami Rossmann postanowił wdrożyć dostawę tego samego dnia – jesteśmy pomysłodawcą i pierwszą firmą kurierską w Polsce, która zaoferowała ją sektorowi e-commerce. W ramach tej usługi dostarczyliśmy już ponad 20 tys. przesyłek i obecnie finalizujemy jej wdrożenie w kolejnych znanych i lubianych sklepach internetowych – dodaje.

Na razie możliwość dostawy zakupów Rossmanna tego samego dnia jest dostępna na terenie aglomeracji warszawskiej i w Łodzi.

– W przyszłości planujemy uruchomić tę usługę we wszystkich największych miastach w Polsce– podkreśla Jakub Jankowski z firmy Rossmann.

Aby skorzystać z opcji SameDay X-press Couriers należy zamówić towar w sklepie internetowym do godziny 15:00. W ramach usługi SameDay klient może wybrać preferowaną porę dostawy spośród trzech możliwych przedziałów czasowych, czyli 10:00-14:00, 14:00-17:00 oraz 18:00-22:00. Firma kurierska X-press Couriers usługę dostaw tego samego dnia dla innych klientów realizuje obecnie w obrębie siedmiu miast: Warszawy, Poznania, Łodzi, Katowic, a także Wrocławia, Krakowa oraz Szczecina.