Reklama
Rozwiń
Reklama

Będą kaucje na puszki i butelki. Minister zdradził szczegóły

System kaucyjny obejmie butelki szklane, plastikowe i puszki aluminiowe – zdradził właśnie minister Ozdoba.

Publikacja: 02.06.2022 12:10

Koniec z wyrzucaniem plastikowych butelek do śmieci. Rząd wprowadza system kaucyjny

Koniec z wyrzucaniem plastikowych butelek do śmieci. Rząd wprowadza system kaucyjny

Foto: Adobe Stock

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zdradziło wreszcie zmiany w systemie kaucyjnym. Pierwszy projekt ustawy, przygotowany przez ministerstwo, wzbudził tyle protestów i kontrowersji, że podczas tegorocznych konsultacji zostało zgłoszonych aż… 800 uwag. Dziś minister przekazał, które zmiany resort postanowił dodać do projektu.

System kaucyjny obejmie szklane butelki do 1,5 l – tu ważna zmiana, bo także jednorazowe, butelki plastikowe do 3 l, do systemu wejdą jednak także – puszki aluminiowe. To spora zmiana, zgodna z apelami producentów napojów, ponieważ, jak argumentują, nawet jedna trzecia napojów jest sprzedawana w puszkach.

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Handel
Betonowe blokady i monitoring: tak wyglądają jarmarki bożonarodzeniowe w Niemczech
Materiał Promocyjny
Twoja gwiazda bliżej niż myślisz — Mercedes Van ProCenter
Handel
Sprzedaż detaliczna w październiku w górę. Są nowe dane GUS
Handel
Polacy mają gest na Święta. Wzrostem wydatków przebiją zachodnich Europejczyków
Handel
Rolnicy krytykują umowę celną Szwajcaria–USA. Ogromne obawy o import mięsa
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępcy zwiększają skalę ataków na urządzenia końcowe – komputery i smartfony
Handel
Pracownicy Zary szykują protesty w Black Friday – żądają podziału zysków
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama