Amazon od dawna pracuje nad tym, by zamówienia swoich klientów realizować jeszcze szybciej. Testowane są różne rozwiązania, w tym drony dowożące paczki. Teraz gigant handlowy chce udowodnić, że może dostarczyć zamówienie w parę minut. Na uniwersyteckich kampusach w pięciu miastach – Atlancie, Berkeley, College Park, Columbus i Los Angeles rozpoczęło się testowanie usługi Instant Pickup, która polega na możliwości odbioru zamówień z amazonowych paczkomatów. Klienci będą mogli odebrać zakupiony towar już nawet dwie minuty po złożeniu zamówienia.

Usługa dotyczy, na razie, często zamawianych towarów – przekąsek, napojów czy ładowarek. Pracownicy Amazona, obsługujący paczkomaty dedykowane usłudze, będą mieli 2 minuty na to, by włożyć zamówienie do odpowiedniej przegródki, w czasie gdy klient będzie czekał na kod pozwalający odebrać produkty. Usługa Instant Pickup może być solidną konkurencją dla automatów vendingowych.

Firma Jeffa Bezosa nie zamierza ograniczać się tylko do 5 miast – już w przyszłym tygodniu oferta ma być dostępna w 22 miastach USA. Będą mogli z niej skorzystać klienci, którzy wykupili Amazon Prime. Usługa Instant Pickup ma wzmocnić „fizyczną" obecność Amazona na rynku – gigant chce nie tylko dostarczać paczki, ale być dostępny dla klientów zawsze i wszędzie. W tym celu niedawno przejął za 14 mld dolarów sieć Whole Foods Market.