Marta Ortega jest związana z firmą od 15 lat. Zaczynała jako asystentka w firmie Bershka - informuje BBC. - Zawsze mówiłam, że poświęcę życie na rozbudowaniu spuścizny moich rodziców – powiedziała 37-letnia Ortega.

- Żyję i oddycham tą firmą od dzieciństwa i uczyłam się od wszystkich wspaniałych profesjonalistów, z którymi pracowałam przez ostatnie 15 lat – powiedziała Ortega, dodając, że jest głęboko zaszczycona zaufaniem, jakim obdarzyła ją firma. 

Marta Ortega zyskała uznanie za wzmocnienie wizerunku marki, prowadząc kilka kampanii, w tym była odpowiedzialna za wprowadzenie na rynek kolekcji premium Zary, takich jak Zara SRPLS i Charlotte Gainsbourg by Zara.

Inditex został założony przez Amancio Ortegę i jego byłą żonę Rosalię w 1975 roku w Galicji w Hiszpanii. Według Forbesa Ortega jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie z majątkiem o szacowanej wartości netto 77,8 miliarda dolarów. Był prezesem Inditexu do 2011 roku.

Inditex, do którego należą także takie marki jak Pull&Bear i Stradivarius, zdominował ulice handlowe na całym świecie, z ponad 6600 sklepami. Większość odzieży jest produkowana w pobliżu hiszpańskiej siedziby głównej koncernu lub w pobliskich krajach, takich jak Portugalia, Maroko i Turcja, co pomaga firmie osiągnąć słynny szybki czas reakcji na nowe trendy w modzie – informuje BBC.

Czytaj więcej

Zara zarabia nawet w pandemii. Świetna sprzedaż online