Współpraca Biedronki z Glovo rozwija się i od 15 października w sześciu największych miastach Polski każdy użytkownik aplikacji będzie mógł zrobić naprawdę szybkie zakupy. Sieć wdraża bowiem nową usługę o nazwie Biedronka Express BIEK, która ma pozwolić na dostawę w ciągu 15 minut od zamówienia dzięki skorzystaniu z mikrocentrów dystrybucyjnych Biedronka Express (czyli z tzw. dark stores).

W komunikacie prasowym Biedronka chwali się, że jest pierwszą ogólnopolską siecią, która „poszerza swoją ofertę o ultraszybkie dostawy”. W Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku uruchomionych zostanie 15 mikrocentrów dystrybucyjnych, z których wyselekcjonowana grupa kurierów Glovo będzie dostarczać klientom zamówienia. Ma to umożliwić dostawę w kwadrans.

Czytaj więcej

Drożyzna i inflacja dotarła już nawet do dyskontów

W ofercie usługi dostępne będzie 1,2 tysiąca produktów zarówno marek własnych Biedronki, jak i popularnych marek. Klienci będą mieli dostęp do podstawowych artykułów spożywczych, przekąsek, napojów i lodów przez 7 dni w tygodniu.

- Cały czas wprowadzamy innowacje, aby nasza oferta była każdego dnia jeszcze bardziej atrakcyjna i wygodna. Naszym priorytetem jest dogłębne zrozumienie zmieniającego się stylu życia klientów i zrobienie wszystkiego, co w naszej mocy, aby ułatwić im życie oferując jak najszersza paletę zakupów. Wzmocnione partnerstwo z Glovo jest ważnym krokiem w wypełnianiu tej misji – twierdzi w komunikacie prasowym Biedronki Luis Arquio, dyrektor generalny sieci.

- To partnerstwo wzmacnia naszą wspólną wizję i umacnia zaangażowanie Glovo w Polsce oraz demokratyzację wygodnych i nowoczesnych zakupów – stwierdził nieco górnolotnie Carlos Silván, dyrektor generalny Glovo Polska.