Netto jest kolejną siecią handlową, która poinformowała o otwarciu swoich placówek w niedziele objęte zakazem handlu. Dzięki umowie z InPostem 27 placówek sieci będzie otwartych już w niedzielę 26 września. Kolejne zostaną placówkami pocztowymi już w następny weekend i 3 października otwartych ma być 100 z 383 sklepów Netto w Polsce.

- Większość sieci handlowych w Polsce otworzyła swoje sklepy w niedzielę, korzystając ze statusu placówki pocztowej. Również Netto, jako jeden z ostatnich detalistów na polskim rynku, podjęło decyzję o podpisaniu umowy z operatorem pocztowym” – poinformowała sieć Netto w komunikacie prasowym.

To już jedna z ostatnich ogólnopolskich sieci, która zdecydowała się na ten krok. Niedawno o otwarciu niektórych swoich sklepów w niedziele niehandlowe poinformowała sieć Auchan.

Czytaj więcej

Auchan też będzie czynne w niedzielę

Wcześniej swoje niektóre swoje sklepy w niedziele otworzyły Biedronka, Lidl i Kaufland. Również sieć Aldi poinformowała niedawno, o tym, że niektóre jej placówki będą mogły być otwarte w niedziele niehandlowe. Z możliwości działalności jako punkty pocztowe korzystają już praktycznie wszystkie sieci handlowe, niektóre, jak Polomarket objęły statusem placówki pocztowej większość swoich sklepów.

Czytaj więcej

Niedziele handlowe 2021. W które niedziele będzie można zrobić zakupy w 2021 roku?
Niedziele handlowe 2021. W te niedziele można zrobić zakupy w 2021 roku