Prezes Allegro w wywiadzie dla Business Insider Polska skomentował sytuację firmy po ponad roku trwania pandemii. Jak przyznał, w szczycie COVID-19 sprzed roku wyniki platformy e-commerce były napędzane przez bezprecedensowe ograniczenia w handlu i masowe przejście na kupowanie produktów przez internet. Allegro w dodatku udostępniło klientom za darmo dostęp do programu Smart!, co przyniosło duży wzrost zysków. Francois Nuyts zaznacza jednak, że nie nazwałby pandemii „szansą” dla branży e-commerce.

- Nasza działalność - jak każda inna - opiera się i jest budowana przez ludzi, którzy z powodu COVID-19 zmierzyli się z wieloma wyzwaniami i trudnościami. Dzięki niesamowitej pracy, jaką nasze zespoły wykonały od początku 2020 roku, powiększyliśmy i utrzymaliśmy bazę aktywnych kupujących, którzy teraz wydają więcej na naszej platformie dzięki stale rosnącemu wyborowi, konkurencyjnym cenom i bezpieczeństwu zakupów. Można więc powiedzieć, że mocno wchodzimy w drugą połowę roku i mamy nadzieję, że najgorsze już za nam - stwierdził.

Prezes Allegro odniósł się też do zakazu handlu w niedzielę i jego potencjalnego wpływu na handel internetowy.

- Nie zauważyliśmy bezpośredniego wpływu niedzielnego zakazu handlu na Allegro i tradycyjnie to poniedziałek jest dniem w którym konsumenci robią zakupów najwięcej. W przypadku e-commerce czas i miejsce zakupów nie mają znaczenia, ponieważ klienci mają zawsze przy sobie swój ulubiony sklep w telefonie komórkowym i robią zakupy w dogodnym dla siebie czasie - wyjaśnił.

Francois Nuyts skomentował także rosnącą na rynku konkurencję, nie tylko ze strony międzynarodowych gigantów. Jak twierdzi, pozycja Allegro jest silna i obecnie około jedna trzecia Polaków kupuje produkty na tej platformie.

Szef Allegro stwierdził jednocześnie, że „inflacja, która jest obecnie zjawiskiem globalnym, to kolejny powód, dla którego warto zwracać uwagę na ceny na Allegro”.

- Wspomniałem już o naszym programie Allegro Ceny, który ma pomóc w utrzymaniu atrakcyjnych cen i patrząc na twarde liczby, mogę potwierdzić, że Allegro ma najbardziej atrakcyjne ceny w internecie. Kropka - zaznaczył.