Czytaj także: Niedziele handlowe 2019. W te niedziele będzie można zrobić zakupy w 2019 roku

- Analizujemy tę sprawę. Są tutaj bardzo różne głosy i musimy zobaczyć jak wygląda ten rzeczywisty wpływ na sytuację handlu. Nigdy w polityce nie jest tak, że raz przyjęte rozwiązanie nie może być zmienione, jeśli okazuje się, że ono nie wypełnia tych oczekiwań. Na razie nie ma żadnych decyzji. Trwa ustalanie stanu faktycznego - powiedział Jacek Sasin.

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów powiedział w programie wp.pl, że rząd ma informacje mówiące o tym, że zakaz źle wpływa również na małe sklepy, na rodzinne polskie przedsiębiorstwa, które rząd chciał wzmocnić.

Rząd cofa się w sprawie zakazu handlu. Będzie powtórka z Węgier

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Handel w niedziele w 2019 roku jest dozwolony w ostatnią niedzielę w miesiącu, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą. Od 2020 r. zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.