Reklama

450 e-sklepów spożywczych

Wśród sklepów internetowych najszybciej przybywa spożywczych. W tym roku będzie ich już 450.

Aktualizacja: 20.02.2015 10:09 Publikacja: 19.02.2015 21:39

W 2015 r. liczba e-sklepów spożywczych wzrośnie 6 proc. do 450. To najszybciej rosnaca kategoria w b

W 2015 r. liczba e-sklepów spożywczych wzrośnie 6 proc. do 450. To najszybciej rosnaca kategoria w branży.

Foto: Bloomberg

Rynek handlu internetowego rośnie bardzo szybko, ale pod względem liczby sprzedawców w 2015 r. spodziewany jest 2-proc. spadek. Nie dotyczy to jednak sklepów z żywnością – to najszybciej rosnący segment. W 2015 r., według serwisu Sklepy24, spodziewany jest wzrost liczby e-delikatesów o ponad 6 proc., do 450.

Wartość handlu spożywczego w internecie szacuje się na 300 mln zł. Według Euromonitor International w 2015 r. obroty tego segmentu rynku mają się zwiększyć o ponad 10 proc., co czyni tę kategorię jako jedną z najszybciej rosnących.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Handel
Donald Trump wzywa UE do nałożenia 100-proc. ceł na Chiny i Indie
Handel
Założyciel CCC: Już się nie potknę, jestem za blisko biznesu
Handel
Donald Trump ubiega się o utrzymanie ceł przez Sąd Najwyższy. Prosi o „szybką decyzję”
Handel
Komisja Europejska przyjęła umowę handlową z Mercosurem. Co przyniesie Unii?
Handel
Handlowy weekend nie tylko pod znakiem zeszytów. Polacy ruszają do sklepów
Reklama
Reklama