Lidl zamierza w ciągu dwóch najbliższych lat otworzyć w Stanach Zjednoczonych 150 sklepów. To ma być dopiero początek ekspansji.

Sklepy mają znajdować się głównie na wschodnim wybrzeżu, w takich miastach jak np. New Jersey, Richmond, Charlotte czy Greenville.Amerykańskie media informują, że w tych miastach w lokalnej prasie pojawiły się już oferty zatrudnienia w sklepach niemieckiej sieci.

Według informacji niemieckiego wydania  "Business Insider" sieć zapowiedziała ekspansje już rok temu, a teraz jest na etapie poszukiwania menedżerów sklepów w poszczególnych miastach.

W Europie Lidl ma w sumie ponad 10 tys. sklepów w 26 krajach. W USA główna siedziba sieci to Arlington w stanie Virginia.

Największy konkurent Lidla - niemiecka sieć Aldi ma w USA ma już 1300 sklepów, a planuje otwarcie kolejnych 600.

Według analityków Lidl w USA - podobnie jak w Wielkiej Brytanii - ma zamiar przyciągnąć klientów niskimi cenami. Nie che też skupiać się tylko na towarach spożywczych i zamierza oferować również urządzenia, meble oraz odzież. Będzie musiał jednak konkurować nie tylko z Aldi, ale również z potężną amerykańską siecią handlową Wal-Mart.