Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, podał, że od 1 października 2016 r. pensja sprzedawcy-kasjera z trzyletnim stażem pracy wzrośnie z 2,45 tys. zł do 2,6 tys. złotych brutto. W całym 2016 roku Biedronka dodatkowo przeznaczy ponad 100 mln zł na wynagrodzenia.

Druga tura podwyżek ponownie obejmie pracowników sklepów, a także pracowników centrów dystrybucyjnych.

Od 1 października br. najniższe wynagrodzenie pracownika rozpoczynającego pracę na pełen etat na stanowisku sprzedawca-kasjer wyniesie 2,3 tys. zł brutto. Oznacza to, że wynagrodzenie obowiązujące w Biedronce od października br. jest o blisko 25 proc. wyższe od aktualnej minimalnej pensji w kraju.

Jak podaje firma w miarę wydłużania się stażu pracy, wynagrodzenie sprzedawcy-kasjera wzrasta – po trzech latach najniższe będzie wynosiło już 2,6 tys. zł. Pracownicy sklepów są ponadto objęci systemem premii miesięcznych, które w przypadku sprzedawców-kasjerów wynoszą do 350 zł. W 2015 r. roku średnio miesięcznie premiami objętych było ponad 80 proc. zatrudnionych w sieci.

W wyniku podwyżki wzrosną także pensje pracowników w centrach dystrybucyjnych sieci Biedronka. Najniższe wynagrodzenie oferowane osobom rozpoczynającym pracę na stanowisku magazyniera wzrośnie do 2,7 tys. zł brutto, a po trzech latach pracy wynosić będzie 3,15 tys. zł brutto.

Dodatkowo Jeronimo Martins Polska oferuje wszystkim zatrudnionym pakiet dodatków pozapłacowych, który obejmuje m.in. coroczne badania profilaktyczne, paczki okolicznościowe dla pracowników i ich dzieci, w tym wyprawki dla noworodków i pierwszoklasistów oraz programy wsparcia dla rodzin. Firma jest obecnie największym prywatnym pracodawcą w kraju, zatrudniającym w oparciu o umowę o pracę ponad 55 tys. osób.